Bydgoszcz – Park Kulturowy

Województwo / Gmina

województwo kujawsko-pomorskie / Bydgoszcz

Problematyczne miejsce

Park Kulturowy

Kategoria

Bezpieczeństwo: przestrzeń publiczna

Opis Miejsca

Ustanowiony na terenie Bydgoszczy Park Kulturowy, obejmuje ścisłe centrum miasta z najatrakcyjniejszymi jego lokalizacjami. Na terenie tym organizowane są wszystkie najważniejsze imprezy i eventy kulturalne i rozrywkowe w Bydgoszczy, przyciągające znaczne ilości mieszkańców oraz turystów. Niezależnie od tego Park Kulturowy, ze względu na swoje walory żyje przez cały rok. Dlatego też wymaga on stałej obecności funkcjonariuszy Straży Miejskiej, gotowych zarówno do niesienia pomocy, jak również w razie potrzeby podjęcia interwencji związanej z zakłóceniem ładu i porządku publicznego.

W związku z powyższym, wskazujemy na dwa alternatywne projekty:
1. Opierając się na własnym doświadczeniu, ale też pozytywnych doświadczeniach policjantów, chcielibyśmy wyposażyć patrole Straży Miejskiej pełniące służbę w Parku Kulturowym w kamery nasobne pozwalające na rejestrowanie obrazu oraz przebiegu interwencji.
2. Pozyskanie autonomicznej kamery mobilnej, pozwalającej na doraźne monitorowanie danego obszaru Parku Kulturowego w zależności od aktualnych potrzeb. Powyższe byłoby uzupełnieniem funkcjonującego na ternie Bydgoszczy systemu videomonitoringu.
W obu powyższych przypadkach, ich realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa we wskazanym obszarze.

POWIEDZ ZNAJOMYM O KONKURSIE